Pogoń Szczecin może być dumny, bo jeden z jego piłkarzy, Hussein Ali, został powołany do ostatecznej kadry Iraku na mistrzostwa świata. Selekcjoner Graham Arnold zdecydował, że Ali pojadą na tegoroczny mundial. Hussein Ali rozegrał w reprezentacji Iraku 25 meczów, ale będzie to jego debiut na mistrzostwach świata. Irak ostatni raz grał na tym turnieju w 1986 roku. Przed mistrzostwami świata Irak rozegra towarzyskie mecze z Hiszpanią i Wenezuelą. Na mundialu Irak będzie rywalizować w grupie I z Norwegią, Francją i Senegalem. Hussein Ali jest jednym z dwóch piłkarzy z Ekstraklasy, którzy pojadą na mistrzostwa świata. Drugim piłkarzem jest Amir Al-Ammari, który gra w Cracovii. Oba kluby mogą być dumne, że ich piłkarze będą reprezentować swoje kraje na największym turnieju piłkarskim świata. Pogoń Szczecin może liczyć na to, że Hussein Ali wróci z mistrzostw świata z cennym doświadczeniem, które będzie mogło pomóc klubowi w przyszłych meczach. Hussein Ali jest młodym i perspektywicznym piłkarzem, który ma przed sobą całą karierę. Jego powołanie do kadry Iraku na mistrzostwa świata jest dużym sukcesem, nie tylko dla niego, ale także dla Pogoni Szczecin. Klub może być dumny, że jego piłkarz będzie reprezentował swoje państwo na największym turnieju piłkarskim świata.